Check nearby libraries
Buy this book
![Loading indicator](/images/ajax-loader-bar.gif)
Alina Mungiu-Pippidi vorbeşte în cartea sa, "De ce nu iau românii premiul Nobel", editată de Polirom, despre instituţiile educaţionale, care funcţionează pe post de fabrici de diplome, despre masacrul limbii române, plagiat, moguli, democraţie prost înţeleasă, despre aşa-zisa „pseudoburghezie" şi alte situaţii actuale care blochează promovarea valorilor în România. În volumul alcătuit din mai multe editoriale adunate din 2005 până în prezent, autoarea spune că „handicapul literaturii noastre nu provine din lipsa de talent a românilor, ci din lipsa lor de caracter".
Check nearby libraries
Buy this book
![Loading indicator](/images/ajax-loader-bar.gif)
Places
RomaniaShowing 1 featured edition. View all 1 editions?
Edition | Availability |
---|---|
1 |
aaaa
Libraries near you:
WorldCat
|
Book Details
Edition Notes
Classifications
The Physical Object
ID Numbers
Source records
Community Reviews (0)
Feedback?History
- Created December 21, 2022
- 1 revision
Wikipedia citation
×CloseCopy and paste this code into your Wikipedia page. Need help?
December 21, 2022 | Created by MARC Bot | Imported from marc_columbia MARC record |