Open Library logo
New Feature: You can now embed Open Library books on your website!   Learn More
Last edited by Rober Forisson
February 28, 2012 | History

Засадничі міфи ізраїльської політики 1 edition

Cover of: Засадничі міфи ізраїльської політики | Roger Garaudy

No ebook available.


Buy this book

Add an ISBN in order to
link to booksellers


About the Book

Книгу «Засадничі міфи ізраїльської політики» французький письменник, науковець, філософ та політичний діяч Роже Ґароді опублікував в 1996 році. Він видав її за власний рахунок і у вихідних даних позначив латинськими буквами «SAMIZDAT». В цій розвідці автор переглядає офіційну історію, аналізує і викриває найбільш розповсюджені міфи політики Ізраїлю.
Роже Ґароді стверджував, що це «не історичний твір, це - політична книга. Моєю метою було показати, що ізраїльська політика - як інструмент американської політики - призводить до війни».
В книзі Роже Ґароді піддає сумніву факт Голокосту - тотального знищення жидів в роки Другої світової війни. «Я поважаю юдаїзм ... але нацистський Голокост - це міф, що став догмою, яка виправдовує політику Ізраїлю і США на Близькому Сході і у всьому світі...», - пише Ґароді. На думку автора, «історія без перебільшення сама може виконати роль обвинувача краще, ніж міф. Перш за все, вона не зводить масштаби дійсних злочинів проти людства, які коштували життя 50 мільйонам людей, до погрому лише однієї категорії невинних жертв, в той час як мільйони померлі зі зброєю в руках, борючись проти цього варварства».
Незважаючи на те, що у книзі кожна теза підкріплена відповідним фактом або цитатою, автора на вимогу французьких сіоністських кіл притягли до суду. Свою солідарність з Р.Ґароді висловили політичні і релігійні діячі. Зокрема, в поширеному комюніке Асоціації журналістів Тунісу у зв'язку з судовим процесом в Парижі у справі 84-річного французького вченого, письменника і громадського діяча Роже Ґароді, якого звинувачують в «виправданні злочинів проти людства» заявляється: «Викриваючи прагнення сіоністських кіл Ізраїлю виправдовувати свою нелюдську антиарабську політику шляхом цинічного використання трагедії Другої світової війни, Роже Ґароді діє суто в рамках визнаних демократії і свободи слова і не заслуговує засудження. Туніські журналісти серйозно стурбовані наполегливим жорстким тиском, який не перестає чинити сіоністське лобі на суддів і на весь хід в цілому цього більш ніж дивного процесу», — підкреслюється в документі. Асоціація закликала світову спільноту надати всебічну підтримку Р. Ґароді, в тому числі поширенню його «незручних для сіоністів ідей», щоб ��показати їх невинність всьому світу і допомогти письменнику уникнути розправи.
Ґароді заявив, що не вважає себе юдофобом, але різко засуджує антиарабську політику Ізраїлю. Французький суд заборонив подальшу публікацію книги Ґароді і 27 лютого 1998 оштрафував його на 240 тисяч французьких франків (близько $40000) та засудив до умовного тюремного ув'язнення на кілька років. Рішення суду викликало дебати про свободу слова у Франції і Європі і багато хто стверджував, що вирок носить політичний характер. Ґароді оскаржив це рішення в Європейському суді з прав людини, проте його апеляція була відхилена як неприйнятна - це сталося за десять днів до 90-річчя Ґароді, 7 липня 2003 року.
Суму в п'ятдесят тисяч доларів США передала для Роже Ґароді дружина президента Об'єднаних Арабських Еміратів шейха Заїда бін Султана Аль Нахайяна. За повідомленням туніського радіо, зазначені кошти вона подарувала видному вченому, мислителю, письменнику та громадському діячеві на знак солідарності з ним і для його підтримки у зв'язку з судовим процесом по його справі, що проходить Франції.
Книга перекладена і видана італійською, іспанською, німецькою, російською та багатьма іншими мовами. В арабському перекладі цей бестселер був проданий тиражем у кілька мільйонів примірників.
Роже Ґароді відмовився від авторських прав на книгу і запропонував всім зацікавленим видавцям світу опублікувати її, не претендуючи на гонорар.
Це перший переклад «Засадничих міфів ізраїльської політики» українською мовою. В цьому електронному варіанті із скороченням подані деякі тези стосовно французької історії часів Другої світової війни та відсутні додатки до книги, що складаються з листування автора та передруків газетних статей.

There is only 1 edition record, so we'll show it here...  •  Add edition?

Засадничі міфи ізраїльської політики
Потрібно зробити ще більше, щоб не плутали міф з історією

Published 1996 by SAMIZDAT in France .
Written in Ukrainian.

Table of Contents

ВСТУП
I. ТЕОЛОГІЧНІ МІФИ
1. МІФ ПРО «ОБІТНИЦЮ»: ОБІТОВАНА ЗЕМЛЯ АБО ЗАВОЙОВАНА ЗЕМЛЯ?
А) У християнському тлумаченні
Б) У тлумаченні жидівських пророків
2. МІФ ПРО «БОГООБРАНИЙ НАРОД»
3. МІФ ПРО ІСУСА НАВИНА: ЕТНІЧНЕ ЧИЩЕННЯ
II. МІФИ ДВАДЦЯТОГО СТОЛІТТЯ
1. МІФ ПРО СІОНІСТСЬКИЙ АНТИФАШИЗМ
2. МІФ ПРО НЮРНБЕРЗЬКЕ ПРАВОСУДДЯ
3. МІФ ПРО «ГОЛОКОСТ»
4. МІФ ПРО «ЗЕМЛЮ БЕЗ НАРОДУ, ДЛЯ НАРОДУ БЕЗ ЗЕМЛІ»
III. ПОЛІТИЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ МІФУ
1. ІЗРАЇЛЬСЬКО-СІОНІСТСЬКЕ ЛОБІ В США
2. ІЗРАЇЛЬСЬКО-СІОНІСТСЬКЕ ЛОБІ У ФРАНЦІЇ
3. МІФ ПРО «ІЗРАЇЛЬСЬКЕ ЧУДО»: ФІНАНСУВАННЯ ІЗРАЇЛЮ ЗЗОВНІ
ВИСНОВОК

ID Numbers

Open Library
OL25105548M

History

Download catalog record: RDF / JSON
February 28, 2012 Edited by Rober Forisson Edited without comment.
December 3, 2011 Edited by 95.135.144.244 Edited without comment.
November 20, 2011 Edited by 95.132.22.86 Edited without comment.
November 20, 2011 Created by 95.132.22.86 Added new book.